Lifeblogerka Katrin

Takmer všetci milujeme knihy o tom, ako si zlepšiť svoj život.  A sú naozaj obdivuhodné. V knižke za pár eur sa nám odkrývajú inšpiratívne príbehy  a životné skúsenosti tých, ktorí majú ten vzácny dar vtesnať svoje myšlienky na papier.

Aj ja som mala roky knihu Vytvor si svoju vlastnú budúcnosť od Briana Tracyho za moju “bibliu”.

Určite ste aj vy prelúskali knihy takých skvelých autorov ako je Joseph Murphy, Stephen R. Covey, Eckhart Tolle, Neale Donald Walsh, Lorna Byrneová, Anthony de Mello, Don Miguel Ruiz a mnohí, mnohí ďalší. Akokoľvek sú všetky tieto knihy výnimočné, sú z cudzieho prostredia a nakoniec nám z pretlaku informácií ostane v hlave jedna možno dve myšlienky.

Nedávno som však úplne náhodou našla odkaz jednej panej, ktorá ponúka svoj príbeh – knihu na nete úplne zdarma, ako som vycítila je to jej zámer, aby si ju mohol ktokoľvek a zadarmo prečítať a nielen prečítať, ale zobrať si niečo krásne do toho svojho.

Kniha sa volá Život je veľký zázrak – Môj je toho príkladom.

Nájdete ju na stránke http://www.elentur.szm.com

Tou paňou je Helena Turzíková, pre mňa dovtedy neznáma. Prostredníctvom svojho osobného príbehu nám pútavo sprostredkuje, ako sa vyhnúť, či vyriešiť zložité okolnosti v našom vlastnom živote, ako si zmierniť svoje sklamanie a odpustiť sebe aj ostatným, ako si naozaj uvedomiť, že slovo môže zraniť viac ako ostrá zbraň.

Do hĺbky sa venuje partnerským vzťahom, obdobiu po rozvode, veľmi ťažkým a smutným obdobím pre celú rozdelenú rodinu. Taktiež nám predstaví ako sa liečiť bylinami, že to chce nekonečnú trpezlivosť a vieru. Na záver predstaví aj niekoľko svojich básní. Vyznáva sa v nich k láske k svojim blízkym. Vrúcne a milé slová sa prelievajú ako vlnky.

Jej jazyk je pútavý, okamžite vás vtiahne do deja. Je jednoducho jedna z nás, jej slovenčina je excelentná, jej aj autorkou mnohých cvičebníc zo slovenského jazyka.

Pri čítaní jej knihy som si naozaj uvedomila, že život máme jednoznačne vo svojich rukách. Vždy sa dá zdvihnúť z popola, že naša viera nás skutočne môže uzdraviť. Načrie aj do témy ako sa vyrovnať s pocitmi a krivdami z ťažkého detstva, ktoré si mnohí nesieme so sebou ako ťažký ruksak a do nešťastnej témy žiarlivosti.

Prvých šesť kapitol som zhltla ako dúšok osviežujúcej vody. Najviac  mi to prinieslo jasné uvedomenie, že všetci sme na jednej lodi a každý si so sebou nesie svoje trápenie, že sa máme viac počúvať ako neprestajne hovoriť a že nemáme byť takí prísni sudcovia k sebe, ale ani k svojim blízkym, priateľom a susedom.

“Auribus frequentius quam lingua utere ” –  Seneca 

Používaj viac uši ako jazyk

 

Život zrazu môže byť jednoduchší, krajší, pocítime ľahkosť bytia. Autorka vyslovuje svoju nádej, že aj náš, váš vysnívaný život môže byť skutočným. Jej publikácia je pre nás všetkých, o nádeji, viere a láske.

Ak siahnete po tom príbehu, nemáte čo stratiť, len získať. Možno znova začneme spoločne veriť na malé aj veľké zázraky okolo nás.

 

S láskou a veľa radosti,

 

 

 

 

 

 

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This