Lifeblogerka Katrin

Letáky s akciami a zľavové kupóny majú u nás pomaly národný význam. Nič nespojilo slovenský národ s takou intenzitou ako práve oni.

Niet sa čo čudovať. Každý chce ušetriť nejaké euro. Pre mnohých z nás majú však vyššiu hodnotu ako tú nominálnu. Učia nás organizovať svoje nákupy na týždennej báze, ale čo je ešte dôležitejšie robia nám spoločnosť. Jednoducho nás to baví. Študujeme, krúžkujeme, plánujeme. Už vidíme nový krájač, sadu mydiel v akcii tri za cenu dvoch a vytúženú jasmínovú sviečku doma v špajzi. Prinášajú nám pocit, že sa chováme ekonomicky. Naše seniorky ich milujú. Dedovia nesmú kafrať do nákupného procesu.


Ale taký kupón môže mať aj iný význam. Predstavte si, že stojíte v samoobsluhe a pozeráte sa na staršiu pani, ktorá kričí na pokladníčku ako o dušu, pretože nechce prijať jej jedno eurový kupón na zľavu. Prečo to tá starká nemá u pr..le? Veď je to len jedno euro.

Ja vám poviem prečo. Pretože nemá nič lepšie na práci, než celý deň sedieť doma a vystrihávať kupóny. Je stará a osamelá. Len ona a jej poondiate kupóny. Jej deti sú hajzlíci, vôbec ju nenavštevujú. Nikto ju nepobozkal a neobjal viac ako dvadsať rokov. Bez bolesti nemôže ísť ani na “veľkú”, lebo ju veľmi bolia kríže. Jej dôchodok je taký nízky, že jej už ostáva len vystrihovať tie kupóny. Tak vystrihuje. To je všetko, čo má. Nemôže sa na ne vykašľať, pretože už nemá nič iného, o čo by sa mohla starať. Preto na pokladníčku spustí takú slovnú smršť v snahe zachrániť predmet svojej obľúbenej činnosti.

Tak keď budete raz svedkom takejto situácie, spomeňte si na to, že život je pes. Vždy hľadajte niečo v živote, s čím môžete zvrátiť nepriazeň osudu. Najskôr to NIEČO dôležitejšie musíme mať.

Možno by tá stará pani po jednom rozhovore s niekým, s kým by pookriala, tiež mohla zlepšiť svoj život. Mohla by si zobrať malú mačičku z útulku, mala by spoločnosť alebo by mohla pliesť vlnené ponožky pre iné babky.

Pokiaľ zistíte, že neustále riešite veľa triviálnych vecí kvôli ktorým neviete spať, pravdepodobne sa vo vašom živote nedeje nič, čo by stálo za to. Ak ste vyvedení z miery pretože kamarátka na Facebooku má novú profilovku, alebo ste nestihli novú časť seriálu Oteckovia a keď sa vám ešte k tomu vybijú baterky na diaľkovom ovládači, tak už sa neovládate. Toto je váš pravý problém, nemáte nič, čo by stálo za pozornosť. Nie sú to ani baterky, ani profilovka.

Pokiaľ človek nemá žiadny veľký problém, myseľ si automaticky nájde spôsob, ako si nejaký vytvoriť.

Hľadanie toho zmysluplného a dobrého NIEČOHO je ten najefektívnejší spôsob, ako zužitkovať náš čas, nadanie a energiu. Prináša to veľkú radosť a pocit sebauspokojenia. Pretože keď nenájdeme niečo zmysluplné, budeme riešiť samé “kupóny” a zbytočné veci.

Želám vám veľa radosti a nielen z nákupov…

Poznámka: Inšpirácia z knihy Důmyslné umění jak mít všechno u pr**le, Mark Manson


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This