Lifeblogerka Katrin

Sila, vôňa, esprit esenciálnych olejov je neodolateľná. Esenciálne oleje sú jedným z najcennejších darov prírody. Boli po tisíce rokov a stále viac sú súčasťou mnohých terapeutických spôsobov a liečby.

 

Sú predmetom tisícich štúdií na celom svete. Je treba však rešpektovať ich silu. Jedna kvapka oregánového oleja priamo na kožu vám môže spôsobiť aj menšiu popáleninu. Len jedna kvapka esenciálneho oleja obsahuje zložitý komplex molekúl, ktoré môžu pomôcť nášmu telu tisícimi spôsobmi. Predstavte si napríklad veľkú kopu harmančeka, ktorá sa po spracovaní “prevtelí” do malej fľaštičky. Tento olej nie je len taká obyčajná tekutina, je v nej duša celej rastliny, ona sa vám celá odovzdala na to, aby vám pomohla.

S veľkou radosťou a nedočkavosťou si ju prinesiete domov a vlastne neviete, čo od nej očakávať, ako ju používať.

Aj mne sa stalo to isté. Moja milá susedka Danka mi zverila svoju olejovú lekárničku. Bola to láska na prvý vdych. Od tej minúty mi už nezišli tie malé fľaštičky potvorky z mysle.

Okamžite som si uvedomila rešpekt voči nim. Sú to také silné prírodné koncentráty, že v prípade nerozvážneho použitia môžu pôsobiť aj škodlivo. Prehltla som naraz dve kvapky rozmarínového a dve kvapky oregánového oleja a ešte som si natrela na zápästia čajovníkový olej. To bol výpal. Hneď som sa rozhodla preštudovať všetko, čo je za tým, čo ukrývajú v sebe jednotlivé esencie.

Rozhodla som sa priblížiť vám formou príbehov jednotlivé rastliny a ich esencie, ich terapeutický význam, ich charakteristiku.

 

Prečo pomocou príbehov ?

 

Príbehy sú totiž súčasťou nášho života, sprevádzajú nás od kolísky, sú zakorenené v našej výchove cez rozprávky, bájky či rozprávanie našich babičiek. Majú schopnosť odhaliť nám podstatu aj našej negatívnej skúsenosti, vedia poodkryť blokády, ktoré v sebe potláčame, či už z detstva, z dospievania alebo z nevydareného vzťahu. Odhalia pomocou symbolov  tie aspekty nášho života, ktoré odsúvame do najtajnejšieho priečinku.

Ak raz skúsite esenciálny olej skutočnej terapeutickej kvality, dostane sa vám pod kožu. Čo i len jedna kvapka levanduľového oleja jemne votrená do vankúša pred spaním vám prinesie pokojný spánok a prekrásny sen, že spíte v útulnej provensálskej chalúpke.

Naša myseľ hľadá, analyzuje a spája určitú asociáciu s konkrétnou udalosťou v našom živote.

Po prečítaní príbehu intuitívne zistíte, či vám jeho odkaz niečo hovorí, našepkáva.

Ako prvý voňavý príbeh som sa rozhodla spracovať našu najznámejšiu rastlinku mätu.

Želám si, aby nám všetkým do budúcnosti esenciálne oleje priniesli veľa zdravia, radosti a dobrej nálady.

V prírodných liečebných metódach sa skrýva omnoho viac ako si vieme predstaviť.

UMOŽNIA VÁM PREVZIAŤ ZODPOVEDNOSŤ ZA SVOJ ŽIVOT A ZA SVOJE ZDRAVIE.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This