Lifeblogerka Katrin

Od kedy som mala atypický komplikovaný zápal pľúc, odvtedy si naozaj všímam, čo mi najviac z prírodných prostriedkov pomohlo vyliečiť sa z infekcií dýchacieho ciest.  Na zaslúžene prvom mieste sa umiestnila cibuľa, ktorá je na liečbu dýchacieho ústrojenstva priam stvorená. Tu je pár spôsobov ako si s ňou účinne pomôcť. Cibuľu nešúpte do hĺbky, pretože najviac liečivých antioxidantov je v jej povrchovej vrstve.

Prvý z nich vyzerá najjednoduchší a zároveň najúčinnejší. Samotná surová cibuľa. Ak vás pri viróze alebo nádche trápi suchý kašeľ, určite odporúčam zjesť chlebík s maslom alebo pár tenučkých plátkov slaninky s celou surovou červenou cibuľou. Uprednostňujem červenú cibuľu kvôli obsahu purpurového farbiva, ktoré je silný antioxidant. Cibuľa má výrazné protizápalové účinky.  Z vlastnej skúsenosti vrelo odporúčam, úľava je takmer okamžitá. 

Ďalším  výborným liekom je CIBULIAČIK. Domáca medicína proti kašľu aj pre deti.

500 gramov cibule nakrájanej na kocky a 2 lyžice cukru dáme variť do jedného litra vody. Za občasného premiešania varíme pod pokrievkou 15 minút. Potom zmes precedíme cez sito do inej nádoby, kde už máme pripravený med – 200 gramov a dôkladne premiešame. Sirup podávame trikrát denne po 3 lyžiciach.

ZÁZRAČNÝ LIEK na suchý prieduškový kašeľ a zápal priedušiek.

lipový kvet a podbeľ

Hrsť lipových kvetov a dve lyžičky podbeľa zalejeme 0,3 L horúcej vody a necháme vylúhovať. Vychladené bylinky precedíme. Vyžmýkame šťavu z cibule a z citróna a nalejeme do bylinkového výluhu. Osladíme troškou medu.

A ak sme prechladli, určite siahnime po CIBUĽOVOM ČAJI. Do studenej vody nakrájame väčšie kúsky cibule a privedieme do varu, necháme 20 minút stáť a pijeme vlažný bez prísad.

 

Prekrojenú cibuľu neskladujte, na reznej ploche sa môžu vytvárať nové kolónie baktérií.

Úžitok, úľavu a zdravie nám nielen v zimných mesiacoch prinesú zázvor, goji, čili papričky, cesnak, šípky, rakytník.  Nezabúdajme na takýchto malých liečiteľov. 

                         

                     Zdravie je to, čo keď nemáš tak ho najviac chceš. Tak sa oň staraj.

Katrin

  

 

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This