Lifeblogerka Katrin

Mala som a ešte mám chronický reflux – gastritídu, už niekoľko rokov. Nie je to len obyčajné pálenie záhy, aké zažívame po prejedení alebo prepití. Tá pálivá bolesť za hrudnou kosťou, nemožnosť sa predkloniť, zle spať, stále zažívať pálenie a obavy, čo bude so mnou. Strach. Nemôcť si dať bez obáv cibuľu, cesnak, bublinkové nápoje, horčicu, chilli, hranolky, kávu, vínko..

Žalúdočné problémy sa považujú za tzv. príčinné, lebo sú prameňom všetkých ďalších ochorení v ľudskom tele. Bolesť je však vo všetkých formách pre telo najefektívnejší zdroj hnacej energie. Tak ma poháňala, aby som hľadala všetky možné spôsoby ako sa cítiť dobre. Ako sa cítiť tak ako predtým.

Najskôr som vylúčila bublinkové nápoje, kávu, obmedzila mliečne výrobky, cukor, začala som behať, cvičiť jogu, dosku, chôdzu. Vodu som si upravovala špeciálnou varnou kanvicou na dojčenskú vodu alebo zohriatu vodu na 80 stupňov Celzia som  prudko ochladzovala a dala na slnečné miesto nabiť slnečnou energiou. Pila som taktiež vodíkovú vodu, sódu bikarbónu zaliatu s vodou zohriatou na 70 stupňov Celzia. Taktiež každé ráno aj na večer som pila bylinkové čaje. Bylinky všetkých druhov, nechtík lekársky, slez maurský, agát biely, santolínu, pŕhľavu, pakost smradľavý, echinaceu, medovku, benedikt, repík, palinu pravú.

A NIČ mi nepomáhalo. Stále, stále som ale verila, že musí existovať nejaký reset, nejaké riešenie, ktoré ale ku mne neprichádzalo.

Môj lekár ma vždy uistil, že mám vysokú tvorbu žalúdočnej kyseliny a treba ju znižovať liekmi. Dnes viem, že prebytok žalúdočnej kyseliny nemôže nastať. Totiž desať ročné deti jej majú o polovicu viac ako my 50+ a sú úplne v poriadku a trávi im to. Pravda je taká, že predpísaný liek Noflux mi neskutočne zabral. Cítila som sa po ňom ako nová. Mal na mňa ale aj iný vplyv, v ten deň ako som ho užila som mohla jesť a piť všetko, víno aj destilát, slaninku, zákusky a aj na dovolenke sa dobre napratať. Bolo to opojné, ale …. Takže napriek cvičeniu a pravidelnému behaniu, váha vôbec nešla dolu. A keď liek odoznel, nastalo nekonečné koliesko zlých pocitov, bolesti, neistota, tráviace potiaže. Už som začala závidieť skoro každému, kto žije a je normálne. Tú pálivú bolesť som už nenávidela, napriek tomu mi stále ukazovala, že si mám dávať pozor, ako budem ďalej žiť.

Učila ma a učí, že sa nikdy nemám vzdať a mám hľadať všetky možné cesty, ako sa vyliečiť. Zároveň ma však veľmi učí, že nemám proti nej BOJOVAŤ. 

S čím bojujeme, to bojuje s nami. 

Zaspávala som s vankúšom na vysoko, ako sa doporučuje a s vierou a modlitbou na uzdravenie. Posledné mesiace som si natierala každý večer na oblasť žalúdka

a pažeráku  zmes esenciálnych olejov na trávenie, aníz, fenikel, zázvor, škorica. Na chodidlá a lýtka som si nanášala levanduľu a kadidlo na celkové posilnenie a uzdravenie organizmu. Vcelku som ale úľavu pocítila len po užití lieku z lekárne.

Až koncom minulého roka so siahla po knihe, ktorá bola mesiace v knižnici nepovšimnutá. Zdravý človek v nezdravom svete, alebo Cesta k dlhovekosti.

Je to kniha od človeka, ktorý predbehol svoju dobu, Boris Bolotov, chemik, fyzik, biológ, parapsychosomatológ. 

Prvé a základné pravidlo zdravého života je mať zdravý tráviaci trakt, toto pravidlo spočíva vo zväčšení počtu mladých buniek vo vzťahu ku starým. Aby sme tomu napomohli, musíme vyvolať v žalúdku vylučovanie fermentov – pepsínov. Žalúdočné fermenty sa dostávajú do krvi, roznášajú sa po celom organizme a trávia staré bunky, podobným spôsobom ako to prebieha v žalúdku. V tráviacom systéme sa za 24 hodín vyprodukuje okolo 8 litrov tráviacich štiav, z ktorých až 98% vstrebávajú dolné časti čriev. Tieto žalúdočné fermenty začínajú štiepiť všetky staré bunky, ktoré im prídu do cesty. Tieto fermenty štiepia tiež bunky poškodené nitrátmi, rádionuklidmi, ťažkými kovmi, karcinogénnymi látkami a bunky choroboplodných mikróbov. Neštiepia len mladé bunky organizmu, pretože sa aminokyselinové zloženie pepsínu podobá aminokyselinovému zloženiu mladých buniek.

Viete si dostatočne predstaviť, akým zázračným liekom disponuje váš vlastný organizmus??

Výmena starých buniek organizmu za mladé pomocou stimulácie žalúdočných štiav môže byť ľahko dosiahnutá použitím prostriedkov, ktoré vyvolávajú tvorbu pepsínov. Jedným z najúčinnejších je kuchynská soľ.  5 – 30 minút po jedle, ktoré sa už čiastočne strávilo, je treba položiť na jazyk menšie množstvo soli akéhokoľvek druhu, nechať rozpustiť v ústach a potom zapiť menším množstvom vody. Množstvo soli môže byť ľubovoľné, ale nie menej ako 0,1 g a nie viac ako 1 g. Táto dávka nemôže uškodiť organizmu, práve naopak. Vyvoláva v žalúdku väčšiu tvorbu tráviacich štiav, ktoré obsahujú všetky prvky pre štiepenie starých a poškodených buniek. Už starí Gréci si dávali po jedle do úst štipku soli, asi nie nadarmo je soľ nad zlato. Platí to obzvlášť pre vegetariánov, ktorí prijímajú v strave veľa draslíka.

Omladzovanie bunkových kolónií je možné dosiahnuť aj pomocou rastlín. Medzi ne patria šťaveľ, skorocel, kôpor, fenikel, biela kapusta, žihľava, morské riasy, sibírsky žeňšeň, kvasená zelenina aj ovocie, koreniny a horké prísady, napríklad horčica, chren, reďkovka, koriander, rasca, škorica, mäta.

Jeden tip, pri pálení žáhy prospieva octová voda: na jeden pohár vody 1 polievkovú lyžicu octu 9 %. Podobné sa lieči podobným. Pálenie záhy vznika preniknutím žlče a trypsínu slinivky brušnej do žalúdku z dvanástnika. Tieto látky sú silne zásadité a ničia žalúdočné steny. Preto, aby sme sa zbavili pálenia je potrebné použiť kyslú látku. Výborne pôsobia aj výlisky z mrkvy. Po odšťavení mrkvy, je treba z výliskov urobiť malé guličky, ktoré sa majú prehltnúť bez prežúvania, aby nenasali do seba veľké množstvo slín a tak nebudú účinné pre regeneráciu žalúdočných štiav. Pre ľudí, ktorých oziabajú nohy sú vhodné výlisky z bielej kapusty, pre tých čo majú zvýšený tlak výlisky z červenej repy, pri pľúcnych chorobách je to čierna reďkovka.

Ako vidno, liečiť sa môžeme nielen zásadami, ale aj kyslými a horkými látkami. Až ma to udivuje, lebo zásady sú všade naokolo na piedestáli.  Horčiny sú veľmi dobré pri ochoreniach slinivky brušnej.

A mne sa veľmi páči pravidlo číslo 1 k vyliečeniu podľa Anity Moorjani, ktorá sa vyliečila z rakoviny lymfatických uzlín.

” Smiať sa každý deň, tak často ako sa dá – a najlepšie smiať sa na sebe. Tým tromfnete akúkoľvek modlitbu, meditáciu alebo zmenu stravy. Sebe samému a všetkým okolo nás dlžíme to, aby sme boli šťastní a šírili okolo seba radosť. Milujte sami seba nepodmienene a nebojte sa byť sami sebou.”  Anita Moorjani

  

 

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This