Lifeblogerka Katrin

Ahojte všetci

Ahoj všetci… Volám sa Katarína Vyšná, dúfam, že tu nájdete svet zábavy v podobe príspevkov a postrehov  zo života, rôznych tipov a zdravých receptov a motivačného okienka ( nájdete v menu v spodnej pätičke). príďte vždy, keď budete potrebovať. Môj zámer je, aby ste našli niečo nové, osviežujúce, zábavné, zdravé alebo poučné, čo vám zlepší váš deň alebo zdravie.. ži, bav sa, usmej sa, snaž sa zlepšiť, čo je v tvojej moci, svoje prostredie, postavu, chovanie, stravu..

Pochádzam z Bratislavy. Po náročných rokoch podnikania som hľadala útočisko v lone prírody. A dostala som sa na Staroturianske Kopanice, ktorých nádheru a možnosti športového, kultúrneho vyžitia stále objavujem. Nikdy ma ani len nenapadlo, že pár kilometrov od hlavného mesta je takáto nádhera. Úchvatné výhľady, jazerá, sady a zákutia.

 

Každodenne sa toho najviac deje práve na priedomí. , 

Je to charizmatické miesto, prebieha tu mnoho debát, vtipkovania, rád pri dobrom vínku. Ale taktiež tu môžete tíško relaxovať, snívať, spriadať plány, vyhrievať sa na slniečku, alebo spracovávať ovocie, zeleninu a kochať sa prírodou. Stromy a kvety sú všade navôkol. Opísať slovami túto všetku krásu je obtiažne. Treba sem prísť. Zažijete tu krásny víkend alebo dovolenku. Tipy na pôvabné miesta a útulné kaviarničky budem postupne pridávať. Je tu toho neúrekom. Tu si prídu na svoje všetci, turisti, cyklisti, bežci, gurmáni a aj tí, ktorí sa zaujímajú o históriu. Sú tu také skvosty ako Slovenské národné múzeum na Myjave, múzeum Samuela Štúra v Lubine, eko farma so zvieratkami, Holubyho chata na Javorine, kde sa každoročne stretávajú na Silvestra Česi a Slováci, krásna Stará Myjava, milované jazero Dubník, pahorkaté pohraničie alebo slávne sklárne v Květnej (CZ), kde si môžete za dobrú cenu kúpiť nádherné kúsky českého sklárstva. A nesmiem zabudnúť na Bradlo, v Brezovej pod Bradlom, kde je pamätník nášho najchrabrejšieho Slováka generála Rastislava Štefánika.

 

Aj tu platí to staré známe, raz vidieť.. Už i tá najkratšia cesta vám prinesie viac ako najhrubšia kniha.

Prajem pohodový deň,

Katrin

 

Archív
Kategórie
Najnovšie články
Stránky

Share This