Lifeblogerka Katrin

Nová doba. Začala sa pred rokom v marci. Dá sa jednoducho nazvať ako novodobá korona totalita. Naša vláda veľmi pružne kreuje zákony ako na páse, ktoré nás zľahka a spočiatku nenápadne vtláčajú do prekrútenej reality show. Hádam nikdy neboli paragrafy také ohybné a pružné ako teraz. Pri troche nadsádzky pripomínajú ohybného atléta.

Núdzový stav, zákaz vychádzania, zatváranie a náhodné otváranie prevádzok, testy a rúška aj do prírody okato vnášajú praktiky maniackych chúťok našich predstaviteľov do našich životov.  Je mi veľmi smutno, keď vidím dvojročné dieťatko s rúškom… bože, kde sa stratila súdnosť. Veď nedostatok kyslíka ovplyvní jeho vývoj navždy. A najnovšie správy o kontrole pohybu SMS správami, tak už aj náš akčný rádius pohybu bude monitorovaný. Možno konečne nebudeme všetci posadnutí športovými aplikáciami a hodinkami, veď aj tak nás viac ako na jeden kilometer nepustia. Možno už chýba len to, aby sme pri pohybe vonku mali všetci biele tričká, modré tepláky a červené rúška. Veď ak sa na tom zhodne náš všemohúci, Ústredný krízový štáb, tak nám to musí prospieť. Veď modrá je dobrá a červená je sexi a biela je čistota, pól života.

Máme už druhý sanitárny rok.

Dezinfekcia je naša mantra, ktorá ničí nielen mikróby a vírusy ale v prvom rade našu imunitu.. Kontrolu nad dezinfekciou nateraz majú v rukách sbs-kári, no neskôr to môžu mať v kompetencii aj policajti. Tak ako teraz nemôžete ísť na poštu bez testu, neskôr možno bez Covid pasu vás nepustia ani do obchodu. Áale, veď je to všetko dobrovoľné. Kde sú teraz všetky tie inštitúcie na ochranu ľudských práv ? 

Naša krásna vlasť  sa stala prakticky našim vlastným väzením.

A manipuláciu s číslami a masmediálnu horúčkovitú jednostrannosť hraničiacu s cenzúrou si už pomaly ani nevšímame. Nie je dôležité ako to je, ale ako to spočítame. Zle sme to spočítali, no a čo ? Míňajú sa naše spoločné peniaze kvôli testofilom, no a čo ? Veď handlovanie s imaginárnymi číslami či výroky o plných cintorínoch sú klamstvo… To je už o najvyšších hodnotách v spoločnosti, keď klamstvo je fakt.

 

Zatvorenie škôl na takúto dlhú dobu si nedovolili skoro nikde. Mládež, ty si nositeľkou rána. Transformácia z osobného prezenčného spôsobu vyučovania na neosobný, vzdialený, veľmi oslabuje doterajší vzdelávací systém. Naše deti sa nachádzajú v nejakej simulovanej, virtuálnej realite. V zákutí svojej izby pozerajú na kamerový snímač, každý žiak sa skôr či neskôr bude cítiť izolovaný, oddelený, neschopnejší vytvárať si neskôr normálne medziľudské vzťahy, bez citov, bez vlastného úsudku. Paradox v priamom prenose, rodičia čo roky limitovali deťom čas strávený pred obrazovkou počítača, teraz svoj boj definitívne prehrali.

Bez vzdelania je človek iba informovaný a preto ľahko manipulovaný. Krajina je v bezpečí, ak je poznanie a pravda na prvom mieste a polícia a armáda až na druhom.

Tak zaujímajme sa, učme sa, máme tu na Slovensku veľmi veľa múdrych ľudí. Skúste pozrieť na stránku http://www.zsi-korene.sk Možno Vám to niečo prinesie, niečo iné ako počúvate v médiách. Veď predsa len sme národ Štúra a Štefánika. 

Toto je len bizarné obdobie, dúfajme že len obdobie, nie doba.

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This