Lifeblogerka Katrin

Pozná to snáď každý. Aj ja mám problém s hnevom.

Naštvem sa, keď je môj muž nechápavý a nič si nepamätá. Ani to, ktorý je teraz rok. Alebo, že jazdí podľa mňa pomaly ako dedo. A dávam mu to patrične najavo. Alebo keď sa mačka líže a čistí a mľaská akoby jedla smotanové slíže. To je skrátka des. Naštvem sa na tieto hlúpe veci a nemám ani páru, prečo. A to, že sa tak ľahko nahnevám ma dokáže rozčúliť do bezvedomia.

Postupne si uvedomím, že som sa naštvala kvôli bezvýznamným veciam a cítim, aké je to povrchné a neznášam to.  A potom sa naštvem ešte sama na seba a som nahnevaná na to, že som nahnevaná. Potom mám z toho výčitky, že som taká ťava a aj z toho, že mám výčitky. A ešte sa ľutujem, za to, že to ľutujem. No skrátka, je to čistá sebaláska.

Začnem premýšľať o tom ako si pozriem jógu na You Tube a potom som nespokojná, že načo chcem pozerať jogu na You Tube, keď aj tak ku cvičeniu nedôjde. Jediné, čo ma upokojí je pocit, že asi nie som sama, ktorá robí chyby.

Keď sa dostávame takto mimo koncept, nastupuje nervozita a stres a to sú faktory, ktoré útočia na náš imunitný systém a na našu pohodu. Takýto malý problém je ale veľmi osobná vec. Tým, že vybuchneme, nútime druhých, aby zdieľali našu nepohodu, načúvali jej a tým dáme najavo, že opäť sme znížili svoju schopnosť držať svoje emócie pod kontrolou.

Raz som sa zmienila pred manželom, že pomarančový olej ukľudňuje. Tak som si nosila v kabelke vždy fľaštičku tohto oleja. Jedného dňa mi v aute povedal, že či sa nemôže ten olej aj piť, že by som si mala dať aspoň pól litra.

 A neviem sa rýchlo zbaliť.  To ma vždy zneistí, keď som s niekým na dovolenke. Vždy sú všetci v pohode a ja mám už dopredu stres, že zase budem niečo hľadať. No nie   som dokonalá, neviem sa rýchlo baliť, ale zase viem perfektne zabaliť darčeky. Úplne profesionálne. Teraz ako nad tým uvažujem, možno si predstavím, že môj ruksak je   darček a pôjde mi to ako po masle. Som ovládaná predstavou, že musím byť rýchla a  prečo? Veď dokonalosť vlastne neexistuje. Každý hráme trošku divadlo. Skoro nikoho nezaujíma ako sa cítime, ale ako zapôsobíme.

Či máme super telo, nechty, autá, domy.

Všimli ste si niekedy, keď menej riešite veci, tak sa vám darí lepšie?

Všimli ste si, že keď niekto neinvestuje do niečoho príliš veľa úsilia, tak mu všetko ide paradoxne ľahko. Keď necháme plávať dolu vodou naše hnevy a neistoty, tak nás to spraví sebaistejšími, pokojnejšími. Skrátka mať to na saláme.

To, že si niekto niečo nepamätá, vás rozčúli, ale on to má na saláme. A je v pohode, vy nie. A to, že pred tebou ide sviatočný blbec vodič 30 – tkou teba dostane do vývrtky, jeho nie, on je v pohode. Ty prežívaš peklo iba v rámci tvojej lebky, tvojej mysle, ktorá ti stále bude diktovať, kecať, strapňovať ťa a ty sa necháš..

Ako je to možné, že ja musím toto riešiť ? Nemôžem to mať aj ja jednoducho na saláme?  Riešenie máme priamo pod nosom, neriešiť.  My ženy sa často sťažujeme na to, že sú otrusinky na koberci, že sa predavačka v pekárni neusmiala, že je nakrivo kvetináč. Ale to, že sme nakričali na deti, na manžela, že sme nepovedali ahoj, alebo spravili mínus na účte, to nás netrápi.

Treba to pustiť a prijať. Spýtať sa sám seba, čo by na to povedalo moje srdce, môj žalúdok? Keď sme stvorení na obraz Boží, tak aj vo mne je kúsok Boha. A toto Bohu predsa nemôžem robiť:-) Onedlho tu už nebudeme, aj keď to s istotou vieme, tak na to zabúdame. Nebude tu ani predmet tvojho hnevu, ani ty. A od kedy som si napočúvala pár prednášok od Ivy Adamcovej, môj postoj sa zmenil. Prípadné informácie nájdete na stranke http://www.statekslunecnice.cz. Taktiež kniha Učebnice sebalásky od Lucie Kovaříkovej je výnimočná. Pri čítaní sa vám odkrývajú postupne vaše vrstvy a “nánosy” ako keď šúpete cibuľu. Celou knihou sa nesie jedna myšlienka, keď sa postaráš sám o seba, o svoje telo, zdravie, myseľ, potom sa vieš postarať aj o druhých, bez toho, aby si sa cítil ako obeť.

Čo robiš, keď  zaobchádzajú s tebou zle? Zaobchádzam so sebou dobre

Pomoc nájdeme aj v prírode, ktorej dary nás nikdy neprestanú udivovať. Esenciálne oleje vám zo srdca odporúčam. Jednoducho sa používajú, rýchlo pôsobia a majú povznášajúce účinky. Stačí privoňať a jednotlivé zložky ovplyvnia mozog takmer okamžite. Toto sú oleje, ktoré pôsobia na dobrú náladu a proti úzkosti a stresu.

Bergamot, levanduľa, citrón, neroli, sladký pomaranč, mäta prieporná, ruža, ylang-ylang, kadidlo, geránium – muškát. Stačí nakvapkať pár kvapiek do difúzera.

Tak sa maj a maj sa rád.  Každú jednu minútu máš na výber.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This