Lifeblogerka Katrin

Predstavovať vám tento zázrak prírody by bolo asi zbytočné.

Aloe vera sa považuje za elixír dlhovekosti, obsahuje koktail takých účinných látok, že ešte stále fascinujú nielen nás, ale aj lekárov. Pomáha účinne zvonku aj zvnútra. 

Kadiaľ chodí, kde sa dotkne ALOE, tam lieči.

Lieči popáleniny, hydratuje, lieči akné, pomáha pri trávení, podporuje celý imunitný systém, čistí krv, obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov, pomáha pri nadúvaní, pálení záhy, proti zápalom, aj ako preháňadlo.

A pomáha nám aj tým, že si ju veľmi úspešne môžeme pestovať aj doma. Je to sukulent, preto ju pestujeme v substráte, ktorý obsahuje asi tretinu štrkových kamienkov alebo kamennej drtiny. Polievame s nehou, opatrne, raz za desať dní.

Tu je recept na liečivé víno z Aloe very.  Príprava je veľmi jednoduchá. Získate plnohodnotné liečivo, bez konzervantov a iných aditív.

 

Potrebujeme: 

150 g čerstvých rozmixovaných listov aloy vera, 250 g včelieho medu, 0,35  litra červeného vína, 1 dl čistého liehu alebo kvalitnej vodky

Rastliny majú byť aspoň tri roky staré. Pred odrezaním listov z rastliny alou asi týždeň nepolievame.

 

Odrezané listy položíme do misky tak, aby boli čo najviac na “stojaka”. Po odrezaní vyteká z listov žltá tekutina, počkáme približne 15 minút, túto tekutinu dôkladne vyutierame s papierovou utierkou.

Listy necháme 15 minút odpočívať

 

Potom odrežeme špic listu v dĺžke asi 1 cm a odrežeme aj bočné pichľavé časti listu. Potom si list položíme na čistú doštičku, mierne pritlačíme a ostrým nožom odstránime najskôr spodnú šupu listu a potom vrchnú.  Akoby ste filetovali rybu a odstraňovali z nej kožu. Nakoniec ešte aj z listov vyškrabeme zvyšný gél. Ide to veľmi rýchlo.

Čistý gél z aloy

 

 

Listy treba ošúpať a nechať si len gélovú časť. Inak by bolo víno veľmi horké a malo silné laxatívne účinky. 

Gél rozmixujeme a primiešame všetky ostatné prísady. Vložíme do sklenenej fľaše so širším hrdlom, poriadne uzavrieme a uložíme na chladné a tmavé miesto. Občas jej obsah premiešame.

Po 5 – tich dňoch precedíme a môžeme liek užívať.

 

UŽÍVANIE: 

Prvých 5 dní trikrát denne 3 hodiny pred jedlom čajovú lyžičku.

Ďalšie dni polievkovú lyžicu hodinu pred jedlom.

Dávku využívame celú a potom si urobíme pól ročnú prestávku.

Víno lieči žalúdočné ťažkosti, chrípku, angínu, zápal žlčníka, čistí krv a celkovo posilňuje organizmus.

 

Veľa zdravia a radosti z neho,

 

 

 

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This