Lifeblogerka Katrin

Príbeh na objavenie levandule

 

Kde bolo, tam bolo v ďalekej krajine v domčeku na kopci žil jeden starý muž. Bol známy svojou inteligenciou a múdrosťou. Jeho odpovede boli vždy správne, nech mu kládli akékoľvek otázky.

V dedinke pod kopcom žila skupina chlapcov. Niekedy starého muža navštívili a stále sa pokúšali vymyslieť takú otázku, na ktorú starec nepozná odpoveď. Nikdy sa im to však nepodarilo. Jedného dňa si vodca skupiny Aram zavolal ostatných a povedal: “Konečne som našiel spôsob, ako starého muža dostať. Tu v mojej ruke, mám vtáča. Pôjdeme za starcom a spýtame sa ho, či je vtáča mŕtve alebo živé. Ak povie, že je mŕtve, pustím ho a ono uletí. Ak povie, že je živé, zovriem dlaň a vtáča zomrie. Tak, či onak, konečne mu raz dokážeme, že sa mýli.”

Chlapci sa ponáhľali hore kopcom, nadšení, že konečne nachytajú starca. Starý muž sa pozeral ako prichádzajú a všimol si ich dychtivý výraz ich tvárí. Aram pred neho predstúpil a spýtal sa: ” Vo svojej ruke držím vtáča. Je živé, alebo mŕtve?”

Starý muž sa zahľadel na ich nezbedné tváre plné očakávania a ticho preriekol:

” Aram, je to vo tvojich rukách.”

 

Levanduľa je nekonečná múdrosť, nestarnúca, nadčasová, presvedčivá, liečivá.

Levanduľa je ako babičkina náruč, múdry učiteľ, guru, majster.

 

Latinský názov:   Lavandula Angustifolia

Charakteristika:  liečivý, nekompromisný, istý, podporný, bez pochybností, analgetický, sedatívny, antimikrobiálny, protizápalový

Indikácia:            Levanduľa je verný priateľ všetkých ľudí. Je to veľký obranca a majster, je schopná rušiť všetky negatívne pocity, znižuje paniku, strach, nervozitu. Esencia nás vždy uisťuje, vyháňa nekompromisne všetko, čo by mohlo ohroziť náš dokonalý, šťastný život. Medicínske a náboženské využitie levandule je zdokumentované už na viac ako 2500 rokov. Zjemňuje, upokojuje, zrýchľuje hojenie rán a popálenín. Je to silný antioxidant, pomáha pri úzkosti, nespavosti a depresii, chráni pred diabetom. Levanduľa napomáha slovnému vyjadrovaniu, uisťuje nesmelých ľudí, že sú dôležití, že budú vypočutí, odstraňuje strach z  odmietnutia, podporuje ich uväznené ja prejaviť sa.

Ak si kúpite čo len jeden esenciálny olej, nech je to levanduľa.

 

Najbežnejšie použitie levanduľového oleja:   

2 polievkové lyžice olivového oleja zmiešajte s 12 kvapkami levanduľového esenciálneho oleja, to je 2% – tná koncentrácia. Po otestovaní oleja možno použiť aj 3% – tnú koncentráciu, t.j. 18 kvapiek na 2 polievkové lyžice oleja, môže byť aj jojobový, mandľový olej.

Najpriepustnejšou kožou na tele sú tieto časti tela: genitálie, oblasť hlavy, krku, hruď, brucho, chrbát, ramená.

Pri nespavosti potrieme celé chodidlá levanduľovým olejom a natrieme kvapku aj na zátylok.

Účinok levandule zvyšujú synergicky tieto oleje: šalvia, kadidlo, mandarínka, divoký pomaranč, čajovník, citrón

 

VEČERNÝ TELOVÝ OLEJ NA UVOĽNENIE:

10 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja

6 kvapiek esenciálneho oleja zo šalvie muškátovej

4 kvapky esenciálneho oleja z majoránu

60 ml oleja – kokosového alebo mandľového

Oleje nakvapkáme do misky, pridáme nosný olej (kokosový, mandľový) a zmiešame. Skladujeme v sklenenom pohári. Po kúpeli nanesieme na celé telo, s láskou a nehou.

 

TAMPÓN PROTI KVASINKÁM:

2 kvapky levanduľového esenciálneho oleja

2 kvapky čajovníkového esenciálneho oleja

1/2 čajovej lyžičky medu

2 ČL bio kokosového oleja

1 ČL bio bieleho jogurtu

Všetko prísady zmiešame v uzatvárateľnej sklenenej miske, vložíme tampón na 15 – 20 minút. Zvyšok zmesi uložíme do chladničky. Pred spaním vložíme do pošvy, opakujeme 5 nocí. Ráno sa omyjeme teplou vodou.

Levanduľa je vhodná do difúzera, spolu s mätou, čajovníkom, vetiverom.

Je veľké množstvo využitia tohto vzácneho oleja, strážte si každú kvapku, menej je aj v tomto prípade viac.

Naša múdrosť spočíva v tom, že naše uzdravenie je v našich rukách. Teda hľadajte, kúpte si kvalitný terapeutický levanduľový olej a používajte ho najlepšie denne. Objavujte a liečte sa.

Moja mantra na každý deň je ARÓMA UZDRAV MA. 

Veľa zdravia a radosti,

 

 

 

 

 

 

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This