Lifeblogerka Katrin

Striedanie svetla a tmy v 24 h rytme je odvodené od otáčania Zeme okolo svojej osi. Dôležitosť tohto fenoménu je ilustrovaná aj v knihe Genezis, keď už v tretej vete 1. knihy sa píše … Tu povedal Boh „Buď svetlo!“ a bolo svetlo. A Boh nazval svetlo dňom a tmu nazval nocou. (Genezis, 1:3-5).

Jedným z najdôležitejších prvkov, ktorému venuje veľa pozornosti vedecká komunita, je hormón melatonín. Tento lipofilný hormón je prítomný rytmickým spôsobom skoro vo všetkých dosiaľ analyzovaných tkanivách, ktorý informuje jednotlivé tkanivá o fáze dňa. Bez ohľadu na denný alebo nočný spôsob života sú jeho hladiny u živočíchov vždy vysoké počas noci a nízke počas dňa. Predstavuje teda „ručičky hodín“, ktoré na periférii celému organizmu ukazujú, aký je práve čas.

V čase narodenia každému z nás začne pravidelný rytmus, nazývaný tiež cirkadiánny kód. Ak sa nám akokoľvek rozladí, cítime sa unavení, skleslí, bez energie, bez iskry. Spomínaný melatonín je nazývaný aj hormónom mladosti. Je nepopierateľné, že nedostatok rôznych hormónov urýchľuje starnutie. Na odstránenie nedostatku hormónov však netreba hneď užívať syntetické hormonálne lieky. Ich poklesu sa dá zabrániť aj vhodnou životosprávou a ich produkcia sa môže znova rozbehnúť.
Vieme však, že život je konečný a jediné, čo dokážeme životosprávou ovplyvniť je rýchlosť starnutia.

Faktory, ktoré nám skracujú život sú:

stres, nadmerný príjem potravy, nedostatok antioxidantov a sekundárnych rastlinných látok z kvalitného ovocia a zeleniny, nedostatok spánku, prehnaný kondičný tréning, fajčenie, cukor.

Kto chce ostať mladý, mal by sa vyhýbať týmto urýchľovačom starnutia a včas zaradiť do svojho života vyváženú stravu a doplniť ju najkvalitnejšími možnými  výživovými doplnkami s optimálnym prísunom vitamínov, minerálov a stopových prvkov.

Obranyschopnosť organizmu posilňujú aj pravidelné nízkokalorické dni.

Jedným z prírodných produktov, ktoré boli vyvinuté na základe potrieb nášho tela z pohľadu striedania dňa a noci je produkt Deň a Noc. Je balený v sklenenom obale lekárenskej kvality, úplne bez konzervantov, farbív, pridaných látok, GMO, je vegánsky, paskalizovaný . Obsah jednej fľaše je 750 ml a je k dostaniu výlučne v páre, nerozluční kamaráti od vzniku Zeme, Deň a Noc.

Denne sa doporučuje užiť 25 ml ( jeden štamperlík) z produktu Dňa počas jedla a 25 ml z Noci tiež počas jedla – večere. Táto dávka obsahuje koktail takých účinných látok, že počas dňa budeme svieži, plní energie, spokojní a počas noci jemne ukolísaní, s príjemným spánkom, kľudnejší, zrelaxovaní, vyživení.

Aby sme mali príjemný spánok, potrebujeme mať v spálni príjemné zharmonizované prostredie. V spálni by malo byť všetko do páru, dve lampy, dva nočné stolíky, dva koberčeky, nemali by sme mať na stolíku kozmetické výrobky, pichľavé rastliny, ani fotografie detí a rodiny. Farby by sme mali zvoliť jemné zemité, kávovú, smotanovú, pieskovú, trošku bordovej.

Čo obsahuje a čím nás povzbudzuje produkt DEŇ a PREČO by sme ho mali užívať?

Noni je bohatým zdrojom serotonínu a melatonínu. Je zárukou správnych funkcií organizmu a jeho dobrého stavu. Aktívne zložky, ktoré noni obsahuje, zmierňujú pocit únavy a vyčerpania.

Acai obsahuje bohatú zmes vitamínov, minerálov a polyfenolov. Má 20-násobne vyššiu schopnosť eliminovať negatívny vplyv voľných radikálov ako mnohé ďalšie antioxidanty. Aj to je jeden z dôvodov, prečo acai výrazne pozitívne vplýva na energetický metabolizmus organizmu.

Granátové jablko plody granátovníka pozitívne vplývajú na srdcovo-cievny systém. Obsahujú estrogény, ktoré by mala obsahovať výživa žien, predovšetkým v období menopauzy

Aloe vera podporuje odolnosť organizmu, reguluje metabolizmus a zlepšuje trávenie. Účinne pôsobí pri detoxikácii organizmu. Obsahuje bohatý komplex biologicky aktívnych látok – aminokyseliny, enzýmy, vitamíny a minerálne látky.

Brusnica je zdrojom flavonoidov a rôznych iných antioxidantov, vitamínov a minerálnych látok. Plody brusnice pomáhajú udržať správne pH močového systému a prispievajú k správnym funkciám srdcovo-cievneho systému.

Malina je bohatým zdrojom vitamínov, kyseliny pantoténovej, ako aj makro a mikroelementov. Jej plody obsahujú vlákninu a látky potrebné k spoľahlivej, komplexnej funkcii organizmu.

Baza čierna plody bazy čiernej patria k najbohatším zdrojom antokyanínov, ktoré stimulujú imunitný systém organizmu, účinne pomáhajú znižovať pocit únavy a vyčerpania.

Rakytník plody rakytníka obsahujú ß-karotén, flavonoidy, nenasýtené mastné kyseliny, minerály a vitamíny. Komplex aktívnych látok, ktoré sa v plodoch nachádzajú, posilňujú srdcovo-cievny systém a chránia bunky pred oxidačným stresom, čím spomaľujú proces starnutia.

Ženšen obsahuje viac ako 200 biologicky aktívnych látok. Podporuje imunitný systém a funkcie tráviaceho systému.

Ruža šípová posilňuje organizmus a pozitívne vplýva na jeho vitalitu. Je zdrojom vitamínov, kyselín, minerálnych solí a antioxidantov. Šťava z ruže šípovej má čistiace účinky, zlepšuje imunitu organizmu a neutralizuje obsah v tráviacom systéme.

Hloh s látkami v ňom sa nachádzajúcimi je prostriedkom na posilnenie činnosti srdca a na upravenie problémov so spánkom. Obsahuje bioflavonoidy, ktoré podporujú srdcovo-cievny systém. Je bohatým zdrojom kyselín, vitamínov a minerálnych solí. 

 

Čo obsahuje a čím nás lieči Noc a PREĆO by sme ho mali užívať ?

Goji pomáha stabilizovať správnu hladinu cukru v krvi, reguluje metabolizmus a zlepšuje trávenie. Obsahuje tryptofán –látku, ktorá podporuje tvorbu serotonínu a melatonínu v tele.

Moruša biela pomáha udržať stabilnú hladinu cukru v krvi a koncentráciu cholesterolu, potláča zvýšenú chuť do jedla.

Pestrec mariánsky obsahuje cenné flavonolignany, vitamíny, soli zinku, kremíka, železa a draslíka. Chráni pečeň, podporuje detoxikáciu organizmu – predovšetkým pečene, podporuje trávenie.

Artičok sa používa pri tráviacich problémoch a pri ťažkostiach spojených s nedostatočnou funkciou pečene. Podporuje udržanie správnej hladiny triglyceridov v krvi.

Slivka obsahuje pomerne veľa vitamínu C a E, minerálne látky a antioxidanty, ktoré blokujú voľné radikály. Slivky obsahujú tiež vitamín P, β-karotén, draslík, železo, horčík, vápnik a fosfor.

Acerola v jednom plode aceroly je také množstvo vitamínu C ako v kilograme citrónov. Je považovaná za silný antioxidant, ktorý hydratuje kožu a dodáva jej elasticitu, chráni ju p

Hrozno obsahuje veľa látok, ktoré regenerujú a red starnutím.prečisťujú organizmus. Obsahuje tiež mnohé makro a mikroelementy, dôležité minerály, glukózu a fruktózu, ktoré sú zdrojom rýchlo využiteľnej energie.

Lucerne (alfalfa) je komplexným zdrojom bielkovín, vďaka čomu posilňuje a prirodzene čistí organizmus, podporuje hydratáciu bunkových membrán, čím spomaľuje proces starnutia.

Červená repa obsahuje mnoho pre organizmus dôležitých látok, predovšetkým vitamíny a betanín, ktorý podporuje zdravú funkciu pečene a žalúdka. Červená repa podporuje detox organizmu a zlepšuje funkcie tráviaceho systému.

Žihľava listy žihľavy sú bohaté na obsah vitamínov, obsahujú kyselinu pantoténovú, horčík, zinok, draslík, vápnik, železo, fosfor a kremík. Žihľava stimuluje imunitný systém a podporuje dobrý stav kože a vlasov.

Vilcacora (mačací pazúr) pomáha detoxikovať organizmus, podporuje jeho imunitu, pozitívne vplýva na metabolické procesy v tele. Podporuje funkcie tráviaceho traktu.

Arónia (jarabina) obsahuje bioflavonoidy a rutín, ktorý pomáha udržať cievy v dobrom stave. Obsahuje viaceré vitamíny vrátane vitamínu C. Je jedným z najbohatších zdrojov prírodných antioxidantov, ktoré chránia organizmus pred voľnými radikálmi. Obsahuje antokyány, ktoré podporujú imunitu, pôsobia preventívne proti neurodegeneratívnym zmenám, zmierňujú pocit únavy a slabosti.

Medovka lekárska obsahuje éterické oleje, polyfenoly, flavonoidy, organické kyseliny, vitamíny skupiny B, vitamín C a minerálne soli. Extrakt z tejto byliny podporuje pozitívnu náladu a psychické uvoľnenie. Je nápomocný pri prekonávaní pocitov tiesne, problémov so zaspávaním

Oba produkty chutia ako čerstvo vylisovaná šťava zo všetkých uvedených druhov ovocia a bylín, chuť je jemná, trpkastá, plná, farba sa približuje k červenému vínu.

Ak si chcete skutočne dopriať bunkovú výživu vášho tela, najmä po chorobe, po prekonaní Covidu, seniorom, ak pracujete na nočné smeny alebo športujete, tento vyvážený, vyživujúci dvoj produkt vám môžem len odporučiť.

Ak potrebujete darček pre vášho blízkeho k sviatku, výročiu, viem vám ho zaslať kuriérom priamo na vašu adresu v luxusnom balení a s venovaním.

O zdravie a dobrý pocit z nášho tela sa musíme starať a vyživiť ho skôr ako bude už na nás z plného hrdla kričať o pomoc. Ja som využívala už zopár fliaš a môj zdravotný neduh (reflux) sa výrazne zlepšil.

Bežná cena na nete je 97 Eur za sadu.

Cena pre Vás mojich návštevníkov stránky je 83 Eur + 5 Eur kuriér na adresu priamo k Vám, darčekové luxusné balenie Zdarma, stačí mi poslať sms alebo zavolať na číslo 0905 518 621 a dohodneme sa.

Sadu si môžete zakúpiť aj sami na mojej stránke http://elixiry.myduolife.com. Môžete sa úplne sami rozhodnúť za akú cenu si Deň a Noc kúpite.

Ja uznávam prístup, že úprimnosť šetrí čas. Pri zakúpení produktov pre lepšiu cenu sa musíte registrovať. Registrácia vás k ničomu nezaväzuje, len k lepšej cene. 

registrácia Duolife

Nikto vás nebude kontaktovať, ani mailom, ani telefonátom, iba keby ste vy sami chceli. Je to presne ako keď sa registrujete na Malle alebo Alze , aby ste získali nejakú výhodu.

Registrácia ako preferovaný zákazník bez limitov, vždy keď si budete chcieť niečo kúpiť máte cenu o 20% nižšiu ako keby ste si kúpili výrobok kdekoľvek na internete.

Registrácia ako člen klubu, pri nej musíte prvý krát kúpiť produkty za 250 bodov. Pri tejto prvej objednávke kupujete tovar za cenu nižšiu o 20 % akoby ste boli VIP zákazník, pri ďalšej a potom už navždy máte cenu o 40 % nižšiu.

Takto nie ste odkázaní na ceny z klasických e-shopov.

Prikladám odkaz aj na zopár recenzií na rôzne produkty.

https://myduolife.com/pages/opinie-o-produktach-duolife,227.html

A dám vám jeden skvelý tip na knihu, ktorá vám zmení pohľad na stravu úplne od podlahy. V nej sa dočítate aké nesmierne účinky má ovocie a zelenina na naše zdravie, špeciálne tmavšie druhy bobuľovín a listová zelenina. Každý lístok šalátu, vypestovaný hoc aj na balkóne nesie pečať vašej starostlivosti, váš monogram.

Každá porcia sa ráta.

Knižka:  Liečivá sila potravín, Medicínske médium, Anthony William

 

 

 

 

 

 

 

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This