Lifeblogerka Katrin

3. júl 2019 Novolunie v Rakovi je okamih, keď sa Slnko a Luna na svojej púti kráľovstvom Raka stretnú. Teraz sa intenzívne z nášho podvedomia vyplavujú zážitky a emócie, ktoré sa viažu k téme nášho detstva a k vzťahom v našej rodine.

Mne sa najviac viažu k detstvu môjho syna. Tento deň som sa stala mamou. Už je to 34 rokov, čo na mňa pozrel môj syn Tomáš s obrovskými tmavými očami. Ako dieťa nemal môj syn veľkú schopnosť vyjadrovať svoj názor a svoj postoj verbálne. Bola som z toho nešťastná. Vedela som, že je niekde chyba, ale nevedela som kde.

Raz sme sedeli na lavičke a ja som mu dala otázku a povedala som mu: ” Pokiaľ mi neodpovieš, nejdeme domov”. On neodpovedal dlho, veľmi dlho. Domov sme nakoniec išli.

Stačilo to iba prijať, tak ako to je. Ale to viem teraz.

Dopriať mu iba ten čas, dopriať mu, aby bol presne takým aký cítil, že má byť. Málovravný, vážny, skúmajúci, múdry, neistý. Nechcieť za každú cenu, aby bol pre mňa alebo pre pani učiteľku viac ” prijateľný”. On bol vlastne skvelý, nastavil nám zrkadielko. On totiž v tej svojej “nedokonalosti” bol absolútne dokonalý. Už po strednej škole mal jasné predstavy, čo bude v živote robiť a dnes často prednáša aj v zahraničí, sám na pódiu v cudzom jazyku pred stovkami ľudí a nepriamo mi ukazuje, čo som mala vedieť už vtedy, keď mal tri roky.

Čistá dôvera vo svoje dieťa je okamihom k rastu a vývoju jeho aj vás. Nemodelujme svoje deti z presne tej istej sadry ako sme my. Prečo sme takí presvedčení, že sadra môže byť len biela?

Teraz už viem, že všetci môžeme byť aj “inakší”. Môžeme si dovoliť ten komfort byť sami sebou. Skúsme si aj my spomenúť, čo všetko sme museli ako deti spĺňať, akým podmienkam sa podvoliť, aby sme boli aspoň trochu “prijateľní” pre naše mamy, otcov, učiteľov. V opačnom prípade prišiel trest a rázne usmernenie.

Aj postavenie hviezd nám k tomu napomáha, aby sa z hĺbky podvedomia vyplavili na povrch dávne zážitky. Otvorme svoj vlastný chrám sebe samým, pocíťme túžbu znovu žiť naplno, pocíťme radosť a odvahu byť šťastní tým svojím vlastným spôsobom a tým vzkriesime ten kus svojho ochrnutého ja, ktoré sme museli v detstve amputovať.

Keby som mala znovu tú možnosť zobrať svojho trojročného Tomáša za ruku, už by som mu nedávala ultimatívne otázky. Iba by som mu dala najavo, že je u mňa v bezpečí, že sa oňho vždy postarám a že ho ľúbim takého aký je.

Stále sa učíme. Preto sa nechajme viac viesť intuíciou a láskou.

Pokúsme sa prijať to, čo nám život dáva a k čomu nás vyzýva a s týmto prijatím vlastne zistíme kým vlastne sme.

V záhradke mi rastie slez maurský. Je to krásna rastlina s výraznými fialovými kvetmi. Nazývala som ju “učiteľská”, lebo odvar z nej výrazne chráni sliznicu hlasiviek a hrtanu. Až dnes som sa dozvedela, že je to rastlina júla a tohto Novolunia. Táto rastlina vás obklopí pocitom bezpečia, hojnosti a istoty, že je o vás postarané. Mali by sme si dopriať chvíľku v jeho prítomnosti. Studený macerát z kvetov slezu je veľmi osviežujúci a liečivý pre telo aj dušu, taktiež výborne poslúži aj medovka.

Prežite krásny júl a veľa radosti,

Inšpirácia: Čarovné dary Zeme


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Share This